Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy gang z Sośnicy rozbity

Data publikacji 23.12.2008

Ostatnich dwóch dilerów z narkotykowej siatki z Gliwic-Sośnicy, działającej od stycznia 2008 r. w mieście, trafiło w ręce gliwickich policjantów sekcji antynarkotykowej. Zatrzymani dwaj mężczyźni należeli do przestępczej grupy, liczącej łącznie 10 osób. Ostatnie zatrzymania doprowadziły do całkowitego rozbicia przestępczej grupy. Dilerom grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Na wniosek policji Prokuratura Rejonowa w Gliwicach objęła policyjnym dozorem dwóch mężczyzn, podejrzanych o rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków na terenie Gliwic. Zastosowanie dozorów podyktowane było złożeniem obszernych wyjaśnień przez podejrzanych o narkobiznesie rozbitej grupy. Mężczyźni w wieku 26 i 30 lat zostali zatrzymani w Gliwicach. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nich około 15 gramów amfetaminy oraz 45 tabletek ekstazy.

 

Jak ustalili śledczy zajmujący się sprawą zatrzymani dilerzy byli członkami zorganizowanej siatki rozprowadzającej narkotyki w różnych miejscach. Grupa rozpoczęła swoją działalność w dzielnicy Sośnica na początku 2008 roku, stopniowo rozszerzając teren swoich wpływów na całe miasto. Narkotyki rozprowadzali głównie w lokalach rozrywkowych i na melinach, gdzie organizowane były imprezy towarzyskie. "Towar" przekazywali także swoim stałym odbiorcom. W narkobiznesie działało 10 osób. Stróże prawa szacują, że w krótkim okresie działania przestępcy mogli wprowadzić na rynek nawet 6 tysięcy działek dilerskich środków odurzających.

Ostatnie zatrzymania doprowadziły do całkowitego rozbicia przestępczej grupy. Dilerom grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia. Na wolności pozostaje jeszcze jeden mężczyzna, który aktualnie przebywa za granicą. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
 

Powrót na górę strony