Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy w pokoju dziecięcym

Data publikacji 23.12.2008

Matka pozostawiła na noc trójkę dzieci w wieku 13, 10 i 5 lat. Gdy wróciła w środku nocy, nie spodziewała się, że będą na nią czekać policjanci wraz z jej byłym mężem. Żeby tego było mało funkcjonariusze znaleźli w pokoju dziecięcym 877 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Dzisiaj tuż po godzinie 1 w nocy policjanci otrzymali informację o trójce nieletnich dzieci pozostawionych bez opieki. 43-letni mężczyzna o tym, że była żona pozostawiła jego dzieci bez opieki dowiedział się on od sąsiadów.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że małżonkowie są rozwiedzeni i nie mieszkają razem. Dzieci w wieku 13, 10 i 5 lat wychowuje matka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że matka bardzo często zostawia dzieci bez opieki, a sama "imprezuje". Taka sytuacja miała też miejsce dziś w nocy.

Po przybyciu na miejce policjanci znaleźli w pokoju dzieci 877 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Gdy policjanci zabezpieczali znalezione papierosy, do mieszkania wróciła matka - była godzina 3 w nocy. Potwierdziła, że papierosy są jej własnością. Wyjaśniła również, że wyszła z mieszkania, ponieważ załatwiała sprawę prywatną.

Aktualnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane ze sprawowaniem przez kobietę opieki nad dziećmi. Sprawą nie wywiązywania się przez matkę z obowiązku rodzicielskiego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sprawa posiadania przez kobietę papierosów bez polskich znaków akcyzy również znajdzie swój epilog przed sądem.

Powrót na górę strony