Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg ulicami miasta

Data publikacji 23.12.2008

Dwa zniszczone samochody osobowe i policyjny radiowóz to finał pościgu za desperatem, który wczoraj nissanem sunny uciekał przed policyjnym patrolem ulicami Gliwic. Jak się okazało 29-letni gliwiczanin był prawdopodobnie pod działaniem środków odurzających. W jego pojeździe policjanci znaleźli śladowe ilości narkotyku.

Kwadrans po 20-tej, w rejonie zjazdu z autostrady A-4 na ulicę Rybnicką w Gliwicach, policjanci patrolu drogówki zwrócili uwagę na czerwonego nissana sunny. Kierowca samochodu wyprzedzając inne pojazdy przejechał podwójną linię ciągłą i kontynuował manewr na przejściu dla pieszych.

Policjanci postanowili zatrzymać pirata. Jednak na widok radiowozu i funkcjonariusza dającego sygnał do zatrzymania, kierowca zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. W rejonie skrzyżowania ulic Żurawia i Czapli policjanci przyblokowali uciekiniera. Mężczyzna zatrzymał się, jednak w chwili, kiedy stróże prawa wyszli z radiowozu, kierowca gwałtownie ruszył w ich stronę, usiłując ich potrącić.

Pościg trwał dalej, na ulicy Rybnickiej desperat staranował policyjny radiowóz. Policjanci zmuszeni byli oddać strzały ostrzegawcze. Pościg zakończył się na ulicy Zabrskiej.

Jak się okazało 29-letni gliwiczanin był trzeźwy, jednak w samochodzie policjanci znaleźli śladowe ilości amfetaminy, pod której wpływem był najprawdopodobniej mężczyzna. Kierowcy pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Trafił do policyjnego aresztu.

 

Powrót na górę strony