Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany lekarz na wizytach domowych

Data publikacji 23.12.2008

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 47 – lekarz kraśnickiego szpitala, który udzielał dziś pomocy lekarskiej podczas domowych wizyt. O nietrzeźwym lekarzu powiadomił Policję jeden ze świadków zdarzenia. Policjanci ustalają, czy swoim zachowaniem internista mógł narazić pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

O tym, że jeden z lekarzy kraśnickiego szpitala jeździ na wizyty domowe i przyjmuje pacjentów będąc pod wpływem alkoholu, powiadomiła dziś rano Policję jedna z kobiet, prawdopodobnie jego pacjentka. Wysłany przez dyżurnego policyjny patrol przed 10.00 odnalazł ambulans w miejscowości Olbięcin. Razem z internistą na miejscu był także kierowca i pielęgniarka. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 47-letniego lekarza. Informacja potwierdziła się. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

O zdarzeniu został powiadomiony dyrektor szpitala. Policjanci ustalili, że 47-letni internista zaczął dziś pracę o 6:30. Przez cały czas udzielał pomocy pacjentom jeżdżąc na wizyty domowe. Mężczyzna został zwolniony do domu. Gdy wytrzeźwieje, będzie przesłuchiwany.

Policjanci ustalają, ilu pacjentów lekarz przyjął w takim stanie i czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł narazić ich na utratę zdrowia lub życia.

 

 

Powrót na górę strony