Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził nielegalną masarnię

Data publikacji 23.12.2008

Lubuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli kilkaset kilogramów przygotowanej do sprzedaży wieprzowiny. Pochodzące z nielegalnej masarni mięso nie posiadało wymaganych badań sanitarnych. Właścicielowi nielegalnej masarni zostały już przedstawione zarzuty. Za nielegalne wprowadzanie do obrotu mięsa i jego przetworów 53-latkowi grozi grzywna oraz kara do roku ograniczenia wolności.

Przeprowadzone ustalenia operacyjne pozwoliły wschowskim policjantom, zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na wejście w poniedziałek na teren posesji w Sławie. Policyjna akcja przeprowadzona została wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset kilogramów surowego mięsa i około 200 kg przeznaczonych do sprzedaży, gotowych wyrobów.
Prowadzeniem procederu bez zezwoleń zajmował się 53-letni mężczyzna. Masarz sprzedawał zarówno surową wieprzowinę jak i jej przetwory. W surowiec do produkcji zaopatrywał się w różnych, przygodnych źródłach. Często decydowała o tym atrakcyjna cena.

Mężczyzna, wykonując wcześniej swój zawód, świadczył usługi dla rolników indywidualnych. Mając na uwadze większe zyski poszerzył działalność, nie posiadając do tego wymaganych dokumentów. Chcąc zwiększyć sprzedaż zainstalował u siebie w domu całą linię produkcyjną do produkcji gotowych wyrobów. Nigdy jednak nie uzyskał wymaganych przepisami zezwoleń sanitarnych i weterynaryjnych.

Właścicielowi nielegalnej masarni zostały już przedstawione zarzuty. Za nielegalne wprowadzanie do obrotu mięsa i jego przetworów 53-latkowi grozi grzywna oraz kara ograniczenia wolności do roku.

 

 

Powrót na górę strony