Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli "prezesi" i "koordynator"

Data publikacji 23.12.2008

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji zatrzymali "na gorącym uczynku" cztery osoby, które posługując się sfałszowanymi dokumentami usiłowały wyłudzić z firmy leasingowej prawie 700 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci prowadzący tę sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zatrzymanie czterech podejrzanych mężczyzn było poprzedzone wnikliwym rozpracowaniem grupy. Policjanci od pewnego już czasu "deptali przestępcom po piętach". Wiadomo było, że grupa za niewielkie pieniądze kupowała spółki, które nie prowadziły żadnej działalności, ale były legalnie zarejestrowane w sądzie i urzędach skarbowych. Spreparowane dokumenty trafiały do firm leasingowej wraz z wnioskiem o zawarcie stosownej umowy.

Przestępcy wpadli w chwili, gdy zjawili się w firmie celem sfinalizowanie transakcji. Zatrzymani to 29-letni Norbert, R. 25-letni Marcin S. 32-letni Damian D. i jego rówieśnik Piotr, P. Mężczyźni podawali się za koordynatorów i prezesów spółek. Znaleziono przy nich podrobione dokumenty i pieczątki służące do uwiarygodnienia ich przestępczej działalności.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty usiłowania wyłudzenia mienia znacznej wartości. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci prowadzący ta sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.
 

Powrót na górę strony