Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili transport papierosów bez polskiej akcyzy

Data publikacji 23.12.2008

Świętokrzyscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przechwycili transport przemycanych papierosów bez polskich znaków akcyzy, który miał trafić na targowiska miejskie w całym województwie. Policjanci w stojącym na bocznicy kolejowej wagonie znaleźli 22.500 paczek papierosów ukrytych w kartonach, przysypanych solą przeznaczoną do odladzania nawierzchni dróg.

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie ze staszowskimi stróżami prawa i funkcjonariuszami kieleckiej izby celnej na podejrzany transport czekali już od kilku dni. Wkroczyli do akcji w momencie, gdy na staszowskiej stacji przeładunkowej „zaparkowały” podejrzane wagony transportowe. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się w całości. Okazało się, że w jednym z wagonów ukrytych było 45 pudeł tekturowych z zawartością 22.500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kartony owinięte były czarną folią i przysypane solą przeznaczoną do odladzania nawierzchni dróg.

Ze wstępnych ustaleń policjantów gospodarczych wynika, że papierosy zostały przemycone z Ukrainy i miały trafić na targowiska miejskie w całym województwie świętokrzyskim. Wartość czarnorynkowa przechwyconych papierosów opiewa na kwotę blisko 160 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają kto był zleceniodawcą i organizatorem tego przemytu oraz ich odbiorców. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są zatrzymania w tej sprawie.

 

Powrót na górę strony