Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kluczyki a potem auta

Data publikacji 23.12.2008

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami koluszkowskiej komendy zatrzymali złodziei samochodowych, którzy na targowiskach kradli kluczyki od aut a następnie odjeżdżali skradzionymi samochodami.

Jako pierwsi wpadli 21 grudnia dwaj 30-letni łodzianie. Wobec jednego bez stałego miejsca zameldowania sąd orzekł już tymczasowy areszt natomiast drugi oddany został pod policyjny dozór. Przy rozpracowywaniu grupy policjanci pracowali od końca sierpnia 2008 roku kiedy to 30-go na targowisku w Andrespolu, w powiecie łódzkim-wschodnim, z odzieży pokrzywdzonego kieszonkowiec wykorzystując chwilę nieuwagi skradł kluczyki od citroena C3. Złodzieje samochodowi niezauważeni odjechali tym pojazdem.

Funkcjonariusze zbierając informacje wytypowali podejrzanych. Typowani oni są do co najmniej kilkunastu kradzieży aut taką metodą. 22 grudnia na Bałutach zatrzymana została kolejna osoba – 28-letni łodzianin, wspólnik dwóch 30-latków. On także na wniosek prokuratury rejonowej Łódź-Widzew został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci apelują aby miejscach gdzie panuje tłok szczególnie uważać na torebki, portfele, telefony, biżuterię a także na samochodowe kluczyki.
 

 

Powrót na górę strony