Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa destylarnia

Data publikacji 23.12.2008

35 litrów nielegalnego alkoholu, który miał trafić na świąteczne stoły, zabezpieczono w okolicach Międzyrzecza. Domową destylarnię wykryli podczas wspólnych działań policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego.

Przemysłowa destylarka, w której zamiast wody do akumulatorów destylowano domowej produkcji alkohol, odnaleziona została w gospodarstwie w Nietoperku. Podczas wspólnych działań policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego w Gorzowie w sąsiednim Bukowcu zabezpieczyli również 35 litrów gotowego już bimbru oraz spirytus.

Wspólną akcję przeprowadzono w poniedziałek. Przeszukania poprzedzone zostały praca operacyjną, w czasie której zgromadzono informacje na temat działania domowej wytwórni. W ustaleniu szczegółów procederu istotna była również współpraca z mieszkańcami.

Zabezpieczony przez policjantów alkohol miał trafić na świąteczne stoły. Tak się jednak nie stanie. Spirytus domowej produkcji zostanie zniszczony a „przedsiębiorczego” właściciela destylarni czeka odpowiedzialność przewidziana w kodeksie skarbowym.

Powrót na górę strony