Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka miała ponad 3 promile

Data publikacji 23.12.2008

Wczoraj wieczorem policjanci z Konina otrzymali, informację o nietrzeźwej kobiecie z dzieckiem. Matka 4-letniej dziewczynki miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodziny. O sprawie zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.

Wczoraj kilkanaście minut po 19-tej, lokatorzy jednego z bloków w Koninie zawiadomili policjantów o pijanej kobiecie leżącej na klatce schodowej. Według przekazanych informacji przy pijanej stała mała dziewczynka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

W budynku na Placu Zamkowym, na korytarzu leżała kompletnie pijana kobieta. Obok niej stała jej 4-letnia córeczka. Policjanci nie mogli nawiązać z kobietą żadnego kontaktu. Po ustaleniu wszystkich danych okazało się, że 44-letnia matka i jej córka nie mieszkają w tej kamienicy.

Funkcjonariusze skontaktowali się z rodziną kobiety i przekazali 4-letnią dziewczynkę pod opiekę najbliższym. Nietrzeźwa 44-latka trafiła do izby wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

O całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodziny, niewykluczone, że nieodpowiedzialna matka usłyszy zarzut narażenia na niebezpieczeństwo dziecka nad którym miała prawny obowiązek opieki, to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony