Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał libacji alkoholowej

Data publikacji 24.12.2008

Już wkrótce swój finał w sądzie znajdzie sprawa oskarżonego przez północno praską prokuraturę 39-letniego Dariusza M. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie śmierci swojego brata. 39-latek kilkakrotnie uderzał brata deską po głowie i tułowiu, aż mężczyzna zmarł. Zatrzymany przez policjantów z Cyryla i Metodego w niespełna pół godziny po zdarzeniu mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu we krwi. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu wyrok więzienia od dwóch do 12 lat.

Wiadomość o kłótni dwóch braci dotarła do policjantów z Cyryla i Metodego przed północą.Jak się okazało, w wyniku awantury jeden z mężczyzn poniósł śmierć. Do jednego z mieszkań przy ulicy Wileńskiej natychmiast pojechali policyjni technicy, grupa dochodzeniowo - śledcza i policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

W rozmowie ze świadkami ustalili, jak doszło do tragedii. Jednemu z braci nie spodobał się sposób nalewania trunku podczas libacji alkoholowej. Zaatakował brata deską. Kilkakrotne uderzenia po głowie i tułowiu oraz ciosy pięścią w twarz sprawiły, że mężczyzna zmarł.

Patrol policji po półgodzinnych poszukiwaniach zatrzymał napastnika na ulicy Wileńskiej. Był nim 39-letni Dariusz M. We krwi miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Dzisiaj w prokuraturze 39-letniemu Dariuszowi M. zostały przedstawione zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć. Sprawca tego czynu podlega karze pozbawienia wolności od lat dwóch do 12. Jutro północnopraska prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Powrót na górę strony