Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrali koledze 11 tysięcy złotych

Data publikacji 24.12.2008

Spotkanie z "kolegami" zakończyło się stratą 11 tysięcy złotych. Tyle właśnie pieniędzy ukradli: 59-letni Edward S. i 46-letni Krzysztof Ś. jednemu z mieszkańców Sulejówka. Zabrali mu pieniądze, odprowadzając go do domu. Policjanci namierzyli i zatrzymali złodziei. Odzyskano też część skradzionej gotówki. Nieuczciwym "kolegom" grozi teraz 5 lat więzienia.

Pewien 75-letni mieszkaniec Sulejówka, wziął z banku pożyczkę. Zamiast iść prosto do domu, postanowił "świętować" przypływ gotówki. Odwiedził jednego ze swoich kolegów w Sulejówku. Do "imprezy" dołączyło się jeszcze dwóch mężczyzn: Edward S. (l. 59) i Krzysztof Ś. (l. 46). W błogiej atmosferze przy zastawionym suto stole upływały godziny spotkania. W końcu nadszedł czas powrotu.

Bogatszy o 11 tysięcy złotych 75-latek wyszedł w towarzystwie dwóch nowych znajomych, którzy zaproponowali, że odprowadzą go do domu. Nie przeczuwał, że to będzie droga podróż. Zorientował się w mieszkaniu, kiedy zauważył że z kieszeni kurtki zniknęło 11 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Sulejówka. Błyskawicznie namierzono "uczynnych kolegów". Podczas przeszukania dwóch mieszkań, odnaleziono część skradzionej gotówki. Edward S. i Krzysztof Ś. trafili do aresztu. W ciągu najbliższych godzin funkcjonariusze przedstawią mężczyznom zarzuty popełnienia kradzieży pieniędzy. Grozi im za to nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony