Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwa

Data publikacji 26.12.2008

Zarzut zabójstwa może usłyszeć 49-letni Wiktor K. Mężczyzna jest podejrzewany o zabicie swojej 75-letniej ciotki. Policjanci zabezpieczyli nóż oraz siekierę, którymi sprawca miał zabić swoją ofiarę. Z kolei szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden usłyszał zarzut zabójstwa, a drugi niepowiadomienia organu ścigania o popełnieniu przestępstwa.

O całym zdarzeniu policjantów poinformowali mieszkańcy gminy Barczewo, do których w Wigilię przyszedł 49-latek. Po kolacji wigilijnej mężczyzna postanowił ujawnić swoją tajemnicę i opowiedział, że w nocy z 23 na 24 grudnia br. odwiedził swoją 75-letnią ciotkę i jakstwierdził - zabił staruszkę. Znajomi mężczyzny słysząc całą tę historię, natychmiast wezwali policję.

Mieszkaniec gminy Barczewo został zatrzymany.Na miejscu tragedii funkcjonariusze znaleźli ciało 75-letniej kobiety. Policjanci zabezpieczyli również nóż oraz siekierę, którymi sprawca miał zabić swoją ofiarę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

23 grudnia wieczorem do policjantów z Niebuszewa dotarła informacja dotycząca ujawnienia zwłok w jednym z mieszkań w centrum Szczecina. Mundurowi na miejscu, w jednym z pokoi, w tapczanie znaleźli ciało 69-letniego mężczyzny z ranami klatki piersiowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, rozpytali sąsiadów, wykonali oględziny. Zebrany materiał dowodowy trafił do kryminalnych.

Jego analiza doprowadziła policjantów do 32-letniego Norberta K. i 29-letniego Roberta K. Już dwa dni od wyjścia sprawy na jaw, kryminalni zatrzymali obu związanych ze sprawą mężczyzn. Ukrywali się oni na opuszczonych ogrodach działkowych. Mężczyźni trafili do komisariatu w Niebuszewie.

Tam jeden z zatrzymanych, 32-latek usłyszał zarzut zabójstwa za co grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności, drugi odpowie za niepowiadomienie organu ścigania o popełnionym przestępstwie za co najbliższe 3 lata może spędzić za kratkami.

 


 

Powrót na górę strony