Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów rozbita

Data publikacji 26.12.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Ochoty wspólnie policjantami wydziału realizacji komendy stołecznej Policji zatrzymali 6 osób w związku ze sprawą usiłowania wyłudzenia kredytu. Wśród zatrzymanych było 5 mężczyzn i jedna kobieta. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli druki zaświadczające o zatrudnieniu, pieczątkę, 2 paralizatory, pałkę teleskopową, amfetaminę oraz 50 tys. zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że do jednego z banków na Ochocie przyjdzie mężczyzna, który będzie chciał wyłudzić kredyt na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu. W wyniku weryfikacji uzyskanych informacji i błyskawicznych działań policjanci potwierdzili informację. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działa na zlecenie grupy przestępczej, która zajmuje się organizowaniem wyłudzeń kredytów. W skład grupy wchodzą osoby mające w przeszłości związek z napadami z bronią w ręku.

W zasadzkę zorganizowaną przez policjantów zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i wydziału realizacji komendy stołecznej Policji wpadł nieuczciwy kredytobiorca Krzysztof S. lat 31, który złożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Funkcjonariusze zatrzymali również jego pięcioro kompanów zamieszanych w ten proceder, którzy przyjechali z Krzysztofem S. po odbiór gotówki: 25-letniego Marka F., 26-letniego Grzegorza M., 27-letnego Oskara M., 43-letniego Pawła M. i 23-letnią Natalię W. Podczas przeszukania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie około 50 tys. zł., 2 paralizatory, pałkę teleskopowa, druki zaświadczające o zatrudnieniu, pieczątkę oraz narkotyki. Zatrzymani notowani są za napady z bronią. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymane osoby ubiegały się w innych bankach o podobne kredyty. Zatrzymanym za czyn, którego się dopuścili grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony