Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji miał 3,6 promila

Data publikacji 27.12.2008

Spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie pod wpływem alkoholu, niestosowanie się do poleceń sądu, to tylko, niektóre z zarzutów jakie usłyszy 47-letni Lech K. Mężczyzna został zatrzymany w wigilijny wieczór przez policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wszystko zaczęło się w wigilię, tuż po 18. Wtedy to do policjantów z Nowego Dworu dotarła wiadomość, że na ul. Legionów toyota yaris uderzyła w peugeota, uszkadzając go. Kierowca toyoty nie zatrzymał się, nie sprawdził jakie są skutki zderzenia, tylko natychmiast odjechał. Całe zajście obserwował właściciel peugeota i natychmiast przekazał tę informację dyżurnemu. Ten błyskawicznie przekazał informację policjantom patrolującym miasto.

Funkcjonariusze ruchu drogowego od razu udali się za nim w pościg. Po chwili zauważyli toyotę i zatrzymali kierującego nią 47-letniego Lecha K. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał 3,6 promila we krwi. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że był sprawcą kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia, nie zatrzymując się. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że Lech K. nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego na kierowany pojazd, ani polisy ubezpieczenia „OC”. Nie miał również prawa jazdy, gdyż decyzją sądu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zostały mu odebrane.

W najbliższym czasie 47-letni mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia i przestępstwa.

Powrót na górę strony