Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany w pościgu

Data publikacji 27.12.2008

2,7 promila alkoholu we krwi miał zatrzymany w pościgu kierowca audi. Mężczyzna pędził ulicami Nowego Dworu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Wpadł, gdy nie miał szans na dalszą ucieczkę. Teraz 22-letni Arkadiusz K. poniesie konsekwencje swojego postępowania.

Wszystko wydarzyło się wczoraj wieczorem. Patrolujący teren miasta policjanci z sekcji prewencji nowodworskiej komendy zauważyli tuż przed północą pędzące audi. Próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie zareagował. Zaczął uciekać. Używane sygnały dźwiękowe i świetlne przez policjantów również nie skłoniły go do zatrzymania. Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym.

Po krótkim pościgu, gdy kierowca audi nie miał już szans na ucieczkę, został zatrzymany. Podczas legitymowania Arkadiusza K. funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. O całym zdarzeniu został poinformowany ojciec 22-latka, który zajął się pojazdem. Arkadiusz K. w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje zachowanie. Jaką karę poniesie za jazdę w stanie nietrzeźwości zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony