Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójca 15-latki ze Sławy zatrzymany

Data publikacji 27.12.2008

Zabójca 15-letniej Natalii ze Sławy koło Wągrowca został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Zatrzymany 17-latek popełnił zbrodnię w swoim domu. Zgłosił się potem na komisariat. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

W czwartek 25 grudnia po południu, w domku jednorodzinnym w miejscowości Sława koło Wągrowca. znaleziono zwłoki 15-letniej Natalii D. W trakcie wstępnych oględzin lekarz stwierdził kilka ran kłutych. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy ustalili, że dom w którym doszło do zbrodni był zamieszkany przez 17-letniego Adama P.

Policjanci z Wągrowca rozpoczęli poszukiwania Adama P, który zniknął. W tym samym czasie w Sławie pracowała specjalna grupa śledcza. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady a inni ustalali, w jaki sposób Natalia D. znalazła się w domu Adama P, czy był w nim ktoś jeszcze. Śledczy zbierali informacje, które mogły pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa.

Policjanci z grupy poszukiwawczej podejrzewali, że Adam P. mógł pojechać do Poznania. Przekazany został komunikat do wszystkich jednostek o zabójstwie i poszukiwanym. Wieczorem w czwartek nadeszła wiadomość, że Adam P. zgłosił się do jednego z poznańskich komisariatów. Nastolatek został zatrzymany i przewieziony przez śledczych z Wągrowca do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 17-latek usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratora aresztował zatrzymanego Adama P. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Powrót na górę strony