Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy zarzuty dla agresywnego męża

Data publikacji 28.12.2008

Prawie 1,5 promila alkoholu we krwi miał 45-letni Janusz K. zatrzymany w trakcie awantury domowej. Swoją agresję Janusz K. przeniósł także na interweniujących funkcjonariuszy. Najpierw próbował zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności, a chwilę potem zaatakował jednego z policjantów. Pokrzywdzona kobieta kierując się troską o swoje bezpieczeństwo, zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa.

Policję zawiadomiła poszkodowana kobieta, której pijany mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, groził żonie pozbawieniem życia. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało 45-letni Janusz K. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną.

Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Domowy awanturnik nawet w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwał groźby pod adresem swojej żony. Później swoją agresję przeniósł na interweniujących funkcjonariuszy. Wykrzykiwał i straszył ich, żeby się wynosili bo nie mają szans i nie dadzą mu rady. Gdy policjanci nie odstąpili od wykonywania czynności służbowych, mężczyzna rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i kopnął go w kolano.

Policjanci szybko sobie poradzili z awanturnikiem i przewieźli go do komendy. Janusz K. zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. Po badaniu okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za znęcanie się nad żoną, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i zmuszanie do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać…", "To sprawa rodzinna…"- w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Powrót na górę strony