Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka naraziła firmy na milionową stratę

Data publikacji 28.12.2008

Słubiccy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kilkudziesięciu wyłudzeń towaru i usług transportowych od firm działających na terenie całej Polski. 48-letnia Lucyna H. była pełnomocnikiem firmy działającej w Słubicach. Straty, jakie poniosły firmy zawierające umowy z pełnomocnikiem sięgają miliona złotych. Nieuczciwej kobiecie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta była pełnomocnikiem jednej z firm zajmujących się usługami transportowym, skupem i sprzedażą palet. Od 2000 roku do października 2008 roku jako pełnomocnik doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilkadziesiąt firm z całej Polski. Zawierała umowy o współpracy dotyczące kupna i sprzedaży palet, wynajmowania pomieszczeń magazynowych oraz usług transportowych. Wyłudzenia dokonywane były za pomocą rozliczeń bezgotówkowych z odroczonym terminem płatności za zakupiony towar i wykonane usługi. Straty, jakie poniosły firmy wynoszą około miliona zł.

W prowadzonej sprawie jest kilkudziesięciu pokrzywdzonych i ma ona charakter rozwojowy. Słubiccy policjanci w dalszym ciągu dążą do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych działalnością podejrzanej. Zatrzymanej kobiecie zostało przedstawionych 71 zarzutów niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sąd Rejonowy w Słubicach wobec Lucyny H. zadecydował o dozorze policyjnym.

Powrót na górę strony