Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowała pożar w kamienicy

Data publikacji 30.12.2008

Policjanci z Legnicy ewakuowali 20 osób z płonącej kamienicy. W jednym z mieszkań funkcjonariusze ujawnili nielegalne podłączenie do gazu. Pożar spowodowała nietrzeźwa 50-letnia kobieta. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziś nad ranem ok. 03.30 dyżurny Policji w Legnicy został poinformowany o pożarze mieszkania. Niezwłocznie pod wskazany adres wysłał patrol. Z uwagi na bardzo duże zadymienie policjanci wspólnie ze strażakami przystąpili do ewakuacji mieszkańców kamienicy. Budynek musiało opuścić 20 osób. Strażacy ugasili pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Jego właścicielka, uratowana z płonącego pomieszczenia została przewieziona do legnickiego szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Jak się okazało, 50-latka była nietrzeźwa. Badanie wykazało u kobiety ponad 1,6 promila alkoholu. Oprócz kobiety, z powodu pożaru ranne zostały jeszcze dwie osoby.

Po ugaszeniu pożaru, policjanci ujawnili w mieszkaniu 50-latki nielegalny pobór gazu. Licznik gazowy był zdjęty a rury doprowadzające gaz połączono gumowym wężem. Tego typu „samoróbka” groziła w każdej chwili wybuchem, mogącym mieć tragiczne skutki dla mieszkańców całej kamienicy. W tej chwili szczegółowo ustalana jest przyczyna pożaru.

Powrót na górę strony