Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym piratem drogowym

Data publikacji 30.12.2008

Policjanci z Legnicy zatrzymali 48-letniego pirata drogowego. Jak się okazało, kierowca uciekał ulicami miasta przed funkcjonariuszami, ponieważ był nietrzeźwy. Mężczyzna w trakcie jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. W tej chwili pirat znajduje się w areszcie.

28 grudnia 2008 roku około godziny 16.00 policjanci z Legnicy otrzymali informację, że jedną z głównych ulic miasta jedzie samochód marki Ford, którego kierujący jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd i usiłowali go skontrolować. Jednak kierujący zamiast się zatrzymać, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Pirat drogowy podczas ucieczki łamał szereg przepisów drogowych. Na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych kierowca Forda o mało nie potrącił przechodzących przez jezdnię pieszych. Po kilku minutach pościgu policjanci zatrzymali samochód. Kierujący zamknął się w pojeździe i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Policjanci wybili szybę i wyciągnęli mężczyznę.

Jak się okazało, 48-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźnie dzień wcześniej skończył się sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto okazało się, że w tym roku już trzykrotnie był zatrzymywany przez policjantów za to samo przestępstwo czyli kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Legniccy policjanci sporządzili wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd podzielił zdanie funkcjonariuszy i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Powrót na górę strony