Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka wywróciła się z dzieckiem na schodach

Data publikacji 31.12.2008

Od ponad 2 do 3,5 promila alkoholu we krwi miało małżeństwo z Modliborzyc, które w tym stanie "opiekowało się" swoim trzyletnim dzieckiem. Matka dziewczynki niosąc dziecko na ręku wywróciła się schodząc ze schodów. Na szczęście dziewczynka nie doznała poważnych obrażeń. Jej rodzice trzeźwieją w policyjnym areszcie.

Wczoraj po godzinie 21.30 policjanci zostali poproszeni na interwencję do jednego z domów w miejscowości Modliborzyce. O pomoc poprosiła babcia 3-letniej dziewczynki. Kobieta poinformowała, że rodzice dziecka - jej córka oraz zięć są pijani i w takim stanie zajmują się swoim dzieckiem. Powiedziała tez, że córka schodząc z dzieckiem po schodach potknęła się i upadła, a dziewczynka uderzyła głową o schody. Widząc to dziadkowie chcieli zabrać wnuczkę spod opieki pijanych rodziców i sprawdzić, czy nic mu się nie stało. Ojciec trzylatki nie pozwolił na to i uderzył teścia w twarz.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia policjanci udali się pod wskazany adres. W domu zastali zgłaszającą i jej męża oraz pijanych rodziców dziewczynki. Obydwoje zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 26-letnia kobieta miała ponad 3,5 promila, zaś jej 39-letni mąż ponad 2 promile alkoholu. Pijani rodzice zostali zatrzymani do czasu wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Dziewczynka została odwieziona do szpitala. Tam okazało się, że dziecko odniosło tylko ogólnych potłuczeń, jednak pozostanie na obserwacji.

Sprawa nieodpowiedzialnych rodziców trafi do Sądu Rodzinnego. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony