Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 31.12.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wśród zatrzymanych jest nieletni, a także obywatel Czech. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

30 grudnia 2008 roku na jednym z osiedli na Krzykach funkcjonariusze wrocławskiego oddziału prewencji zauważyli cztery młode osoby. Na widok policjantów młodzi mężczyźni zareagowali próbując ukryć się w pobliskim samochodzie. Policjanci postanowili sprawdzić przyczyny takiego zachowania. Okazało się, że jedna z tych osób (nieletni) miał przy sobie ponad 500 porcji amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 16 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali podejrzanego o ich posiadanie 16-latka.

Również 30 grudnia 2008 roku, dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został poinformowany o kradzieży benzyny na jednej ze stacji paliw, przez kierującego pojazdem na czeskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania. Chwilę później policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji, w której uczestniczył samochód - również na czeskich numerach rejestracyjnych i jak się okazało - ten sam, który odjechał ze stacji paliw nie uiszczając zapłaty za zatankowaną benzynę.

Funkcjonariusze znaleźli przy 21-letnim obywatelu Czech ponad 100 porcji marihuany oraz blisko 20 porcji amfetaminy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletnich, sprawą zajmuje się Sąd do spraw Nieletnich.

Powrót na górę strony