Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 31.12.2008

Nidzicy kryminalni ustalili sprawcę oszustw internetowych. Mieszkaniec Gdańska za pomocą jednej z aukcji internetowych dokonał i usiłował dokonać oszustw na kwotę około 18 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwa Jarosławowi G. grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie nidzicka policja została zawiadomiona przez mieszkańca Nidzicy, któremu internetowa działalność Jarosława G. wydała się bardzo podejrzana. Proceder polegał na tym, że 34-letni Jarosław G. mieszkaniec Gdańska za pośrednictwem strony internetowej podszywał się pod jedną z legalnie działających firm. Proponował pracę osobom posiadającym aktywne konta na stronach internetowych serwisów aukcyjnych. Oferował im, w zamian za pośrednictwo w sprzedaży towarów, 30% od wartości sprzedanego artykułu. Pozostałe 70% miało trafiać na konto „zaradnego” Jarosława G.

Mieszkaniec Nidzicy był jedną z osób, która odpowiedziała na ofertę 34-latka i wystawiał na swoim koncie telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Towary nigdy nie trafiały jednak do osób, które kupowały je wygrywając aukcje. Trzydziestoprocentowa prowizja nie wpłynęła również na konto mieszkańca Nidzicy. Kiedy mężczyzna zorientował się, że działalność Jarosława G. jest nielegalna całą sprawę zgłosił policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że od marca do września tego roku Jarosław G. oszukał co najmniej 27 osób na łączną kwotę około 18 tysięcy złotych.

Oszust został zatrzymany w Gdańsku. Jarosław G. usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, osób poszkodowanych może być więcej. 29 grudnia na wniosek prokuratury wobec Jarosława G. został zastosowany tymczasowy areszt.

 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów na aukcjach internetowych. Szczegółowe rady dotyczące zasad bezpieczeństwa można znaleźć na stronach serwisów aukcyjnych.

Powrót na górę strony