Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczciwy znalazca 10 tys. złotych

Data publikacji 31.12.2008

W Szczecinie ktoś zostawił na ulicy dziesięć tysięcy złotych. Z pewnością zabiegany właściciel do dziś nie może pogodzić się ze zgubą. Jednak nie musi się aż tak bardzo martwić. Jeden z mieszkańców znalazł pieniądze i oddał je policji, które można teraz spokojnie odebrać.

Wczoraj szczecińscy policjanci zostali poinformowani, że jeden z mieszkańców Szczecina chce oddać 10 tys. złotych, które znalazł na ulicy. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie oczekiwał na nich 61-letni mężczyzna. W trakcie rozmowy oświadczył, że kiedy wychodził z jednej z przychodni zauważył worek foliowy, a w nim dużą ilość pieniędzy. Pieniądze były w banknotach o nominałach: 100 i 200 złotych.

Uczciwy znalazca próbował najpierw sam odnaleźć właściciela. Zostawił m.in. informację w recepcji przychodni. Kiedy okazało się, że nikt nie zgłasza się po "zgubę" postanowił znalezione banknoty oddać policji. Pieniądze zostały zabezpieczone przez policjantów i będą teraz przekazane do Biura Rzeczy znalezionych w Urzędzie Miejskim.

Warto podkreślić obywatelską postawę mieszkańca Szczecina, który mimo sporej sumy wykazał się wielką uczciwością oddając dość nietypową zgubę w ręce policjantów.
 

Powrót na górę strony