Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał pieniędzy i groził znajomej

Data publikacji 01.01.2009

3 miesięczny areszt orzekł wczoraj sąd wobec 25- letniego Tomasza G. Mężczyzna podejrzewany jest o wymuszenie rozbójnicze, groźby i zastraszanie kobiety, którą znał od ponad roku. Podczas akcji zorganizowanej przez wolskich kryminalnych funkcjonariusze znaleźli przy nim pieniądze, które wyłudził od pokrzywdzonej.

Tuż przed świętami do dyżurnego wolskiej komendy z prośbą o pomoc zgłosiła się kobieta. Opowiedziała historię zastraszania jej, grożenia i wymuszania pieniędzy przez znajomego mężczyznę. Sprawa od razu trafiła do kryminalnych. Dokładne ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły zebrać pełną wiedzę na ten temat i obrać właściwą strategię działania.30 grudnia będący w tzw. operacyjnym zainteresowaniu policjantów 25- letni Tomasz G. skontaktował się po raz kolejny z kobietą i zażądał wypłacenia mu 500 zł. Policjanci zorganizowali zasadzkę. Wieczorem pod jeden z budynków na ulicy Towarowej podjechała taksówka. Wysiadł z niej podejrzany męzczyzna i szybkim krokiem poszedł do mieszkającej w bloku kobiety.do kobiety znajdującej się w bloku. Tam po raz kolejny zabierał jej 500 zł. Nie wiedział jednak że banknoty są już oznakowane i spisne.

Jakież bylo jego zdziwienie gdy na przeciw niego staneli policjanci. 25-latek próbowal jeszcze stawiać opór ale po chwili na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki. Tomasz G. trafił do policyjnej celi. Wczoraj wymiar sprawiedliwości zastosował 3 miesięczny areszt.

Powrót na górę strony