Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za napad na bank

Data publikacji 02.01.2009

Opolscy policjanci zabezpieczyli taśmę z monitoringu i publikują zdjęcia napastnika, który 29 grudnia dokonał rozboju w jednej z placówek bankowych na osiedlu Malinka. Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogłyby się przyczynić do ujęcia sprawcy.

O godzinie 16.40 dyżurny KMP w Opolu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w jednej z placówek finansowych na osiedlu Malinka. Mężczyzna ubrany w brązową kurtkę z kominiarką, zasłaniającą twarz, wszedł do placówki i zażądał wydania pieniędzy. W placówce w tym czasie znajdowały się dwie pracownice. Jedna z kasjerek odmówiła wydania pieniędzy napastnikowi i zablokowała drzwi wejściowe do pomieszczenia kasowego. Mężczyzna próbował wybić szybę w okienku kasy. Nie udało mu się to. Zabrał pieniądze, które były w zasięgu jego ręki. Gdy opuścił bank, pracownice niezwłocznie poinformowały Policję o całym zdarzeniu.

 

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady przestępstwa. Został wykorzystany także przewodnik z psem tropiącym. Policja zabezpieczyła taśmę z monitoringu, na której wyraźnie widać postać napastnika.

Osoby, które rozpoznały mężczyznę na zdjęciach lub w czasie zdarzenia przebywały w pobliży ulicy Cieszyńskiej i zauważyły coś podejrzanego (np. dziwnie zachowującego się mężczyznę) proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z sekcją kryminalną KMP w Opolu tel. (077) 422 25 64.

Policja zapewnia całkowitą anonimowość.

Powrót na górę strony