Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zniszczenia 10 aut w rękach policji

Data publikacji 02.01.2009

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wczoraj przed 21 przy ul. Młodzieżowej w Lublinie zniszczyli dziesięć zaparkowanych tam samochodów. Wandale urywali lusterka i kopali w karoserie pojazdów. Teraz trzeźwieją w policyjnym areszcie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 20:50 na ul. Młodzieżowej w Lublinie. Policjanci zostali telefonicznie powiadomieni, że grupa nietrzeźwych osób niszczy zaparkowane tam pojazdy. Po przybyciu na miejsce w rozmowie ze świadkami zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcy idąc chodnikiem po kolei kopali w zaparkowane samochody urywając lusterka oraz powodując uszkodzenia karoserii. Funkcjonariusze ustalili, że wandale oddalili się w kierunku ulicy Zemborzyckiej. Na podstawie podanych rysopisów po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali 20-letniego Sebastiana R., jego rówieśnika Rafała K. oraz 23-letniego Jakuba H. – mieszkańców Lublina.

W trakcie zatrzymania mężczyźni byli bardzo agresywni i nie wykonywali poleceń policjantów. Funkcjonariusze użyli siły fizycznej oraz kajdanek co uspokoiło wandali. Od wszystkich czuć było wyraźną woń alkoholu. Przy Sebastianie R. oraz Jakubie H. policjanci odnaleźli po jednej porcji marihuany.
Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Trwa ustalanie wysokości strat spowodowanych przez wandali. Za zniszczenie samochodów grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch odpowie za posiadania narkotyków.

  • Sprawcy zniszczenia 10 aut w rękach policji
Powrót na górę strony