Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próby przekupienia policjantów skończyły się zarzutami

Data publikacji 02.01.2009

Marcin P. usiłował wręczyć lidzbarskim policjantom 1500 złotych. Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem na "podwójnym gazie", stawianie oporu podczas zatrzymania i znieważenie funkcjonariuszy. Tymczasem policjanci z Rybnika zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował przekupić funkcjonariuszy 500 złotową łapówką. 50 zł próbował funkcjonariuszom wręczyć mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna nie chciał płacić mandatu.

W ostatnim dniu starego roku, tuż przed północą na terenie gminy Kwity policjanci z lidzbarskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego oplem astra. Gdy samochód się zatrzymał, nagle wyskoczył z niego kierowca i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 25-latek został zatrzymany. Był agresywny i znieważył interweniujących policjantów. Po zbadaniu stanu trzeźwości wyjaśnił się podwód ucieczki Marcina P. Otóż kierowca miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chcą uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa usiłował wręczyć policjantom 1500 złotych.


Z podobną sytuacją spotkali się policjanci z Rybnika. W Nowy Rok ok. 6.30 w rejonie ulicy Konarskiego w Rybniku policjanci z prewencji zwrócili uwagę na kierowcę białego mercedesa, który na widok radiowozu pospiesznie próbował wycofać i schować się w jednej z pobliskich uliczek. Badanie trzeźwości 61-letniego kierowcy mercedesa dało wynik prawie 1,4 promila. Obywatel Niemiec próbował wręczyć funkcjonariuszom 500 złotych łapówki, aby zapomnieli oni o całej sprawie i puścili go wolno. Teraz kara dla nietrzeźwego kierowcy nie zakończy się na groźbie 2-letniego więzienia. Za próbę przekupienia policjantów za kratkami może on spędzić nawet 10 lat.

W Sylwestra tuż po godzinie 14:00 policjanci z ruchu drogowego w Łodzi zauważyli na ulicy Piłsudskiego nieprawidłowo zaparkowany samochód renault kangoo. Mundurowi za popełnione wykroczenie nałożyli na kierowcę pojazdu mandat karny w wysokości 100 złotych. Mężczyzna zaproponował jednak policjantom inne rozwiązanie. Wyjął banknot 50 złotowy i w ten sposób chciał przekupić funkcjonariuszy, aby odstąpili od czynności służbowych. Policjanci zabezpieczyli pieniądze a 63- letniego mieszkańca Łodzi zatrzymali za próbę przekupstwa. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę w kwocie 900 złotych.

Powrót na górę strony