Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli oszuści kredytowi

Data publikacji 02.01.2009

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o oszustwa kredytowe. Posługując się sfałszowaną dokumentacją próbowali wyłudzić kolejny kredyt. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawcy oszukali różne banki i instytucje finansowe na kwotę nie mniejszą niż 100 tys. złotych. Oboje za oszustwa kredytowe odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 31-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, podejrzanych o oszustwa kredytowe na szkodę różnych banków i instytucji finansowych. Oboje wpadli w banku, gdzie posługując się sfałszowaną dokumentacją m.in. zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Jednak w placówce zamiast pieniędzy czekali na nich policjanci. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany także w związku z wcześniejszymi oszustwami. W miejscu zamieszkania podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację świadczącą o innych tego typu wyłudzeniach, na szkodę różnych instytucji finansowych na terenie Wałbrzycha, na łączną kwotę nie mniejszą niż 100 tys. złotych.

Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych oszustw na terenie województwa lub kraju. Oboje za oszustwa kredytowe odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony