Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany seryjny włamywacz

Data publikacji 02.01.2009

Policjanci z Więcborka, w powiecie pilskim, zatrzymali 18-latka, który ma na swoim koncie kilkanaście włamań i kradzieży. Złodziej włamując się głównie do samochodów kradł z nich nie tylko wyposażenie ale również pozostawione przedmioty, a z okradanych mieszkań i domów zabierał także pieniądze. Kradł również pojazdy. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Więcborku otrzymali informację o skradzionym w Łobżenicy fordzie galaxy. Taki właśnie pojazd zauwazyli podczas patrolowania ulic miasta. Ustalenie, kto nim jeździ było kwestią czasu. Funkcjonariusze dotarli do 18-letniego mieszkańca gminy i zatrzymali go.

W trakcie prowadzenia sprawy śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawicić młodemu człowiekowi kilkanaście zarzutów włamań i kradzieży.

Z ich ustaleń wynikało, że zatrzymany miał bardzo "pracowite" drugie półrocze ubiegłego roku. Bowiem juz w sierpniu włamał się do samochodu renault skąd skradł sprzęt wędkarski i pozostawioną odzież. Natomiast we wrześniu z samochodu stojącego w garażu ukradł radioodtwarzacz. W następnym miesiącu dokonał dwóch kradzieży. Najpierw z niezamkniętego bmw zabrał CB radio, a kilka dni później włamał się do domku jednorodzinnego i ukradł sprzęt RTV.

Złodziej miał bardzo pracowity grudzień, w czasie którego dokonał 10 przestępstw. Dwa razy włamał się do tego samego domku jednorodzinnego a jego łupem były pieniądze i telewizor. Potem ukradł "malucha", włamał się do golfa i vw passata, włamał się także do sklepu skąd ukradł sprzęt RTV. Nie pogardził też oplem astrą, a także wyłudził od mieszkanki jednej z okolicznych gmin pieniądze. Pod koniec miesiąca okradł dwa mieszkania, a z jednego z nich zabrał kluczyki do forda galaxy i nim odjechał. Pojazd okazał się pechowy dla złodzieja gdyż jego odnalezienie przyczyniło się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

18-latek decyzją sądu zastał aresztowany na dwa miesiące. I mimo młodego wieku jego "dorobek" przestępczy może kosztować go nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony