Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brakowało im na zabawę

Data publikacji 03.01.2009

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież paliwa z gospodarstwa rolnego. Jak ustalili policjanci sprawcy skradli ok. 300 litrów oleju napędowego i kilka elektronarzędzi i spowodowali straty na kwotę ok. 4 tys. złotych.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o włamaniu do budynku gospodarczego znajdującego się na terenie jednego z gospodarstw rolnych na terenie gminy Kostomłoty. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcy skradli blisko 300 litrów oleju napędowego oraz szlifierkę i sprężarkę. Łącznie pokrzywdzony wycenił straty na około 4 tysiące złotych.

Policjanci dokładnie przeanalizowali informacje dotyczące tej sprawy. Na ich podstawie wytypowali i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 20 i 21 lat. Funkcjonariusze udowodnili im włamanie i kradzież. Ponadto ustalili, że pieniądze za sprzedaży skradzionego mienia przeznaczą na zabawę. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony