Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Środkiem jezdni z 3,4 promila

Data publikacji 03.01.2009

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała toyotą. Wcześnie stanęła autem na skrzyżowaniu i nie potrafiła ruszyć z miejsca. Za jazdę na podwójnym gazie w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Wczoraj około 22.30 dyżurny Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie, że kierowca toyoty yaris jadący ulicą Kokota może być pijany. Natychmiast we wskazany rejon pojechał policyjny patrol i zauważył stojący na chodniku samochód. W pojeździe była 33-letnia mieszkanka tego miasta. Jej zachowanie ewidentnie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej prawie 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci w rozmowie ze świadkami ustalili, że kobieta jechała toyotą środkiem jezdni bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu się na skrzyżowaniu nie potrafiła ruszyć z miejsca więc przechodnie zepchnęli pojazd na chodnik. Podczas kontroli kierująca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie aby później wytłumaczyć swoje bezmyślne zachowanie.

Stróże prawa będą także ustalać czy rudzianka posiada uprawnienia do kierowania autem. Za jazdę na podwójnym gazie w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Powrót na górę strony