Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grożąc nożem, domagał się pieniędzy

Data publikacji 04.01.2009

Niespełna godziny potrzebowali jarosławscy policjanci, by zatrzymać sprawcę rozboju. Wczoraj, wczesnym rankiem, 49-letni mężczyzna zapukał do drzwi mieszkania w Jarosławiu, prosząc o udostępnienie mu telefonu. Chwilę później, napastnik wyjął z kieszeni nóż i zaczął nim grozić, żądając pieniędzy. Dziś, sprawca usłyszy zarzuty. Za rozbój z użyciem noża grozi mu do 12 lat więzienia.

Wczoraj, kilka minut po godz. 5, mieszkaniec Jarosławia usłyszał pukanie do drzwi mieszkania. Gdy otworzył, ujrzał mężczyznę, który poprosił, aby umożliwić mu zatelefonowanie. W mieszkaniu, oprócz właściciela, był też jego znajomy. To on podał swój aparat. Wtedy, napastnik wyjął z kieszeni kurtki kuchenny nóż i zaczął domagać pieniędzy. 54-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, obawiając się o swoje życie, oddał telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Dopiero przed południem, pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu Policję. Opisał wygląd napastnika. Od chwili zgłoszenia, policjanci przeszukiwali teren miasta, w poszukiwaniu złodzieja. Tuż przed południem, w bramie jednej z kamienic zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Został zatrzymany, a w trakcie przeszukiwania jego ubrania, policjanci odnaleźli skradziony portfel. W plastikowej torbie, którą zatrzymany trzymał w dłoni, był ukryty nóż.

49-latek był pijany, miał 2 promile alkoholu. Jak ustalono, był już wcześniej znany Policji. Jeszcze dziś, usłyszy zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że prokuratura skieruje też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Powrót na górę strony