Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcę napadu zamknęła w sklepie

Data publikacji 05.01.2009

Za usiłowanie rozboju odpowie przed sądem 33-letni Adam S. Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali go po tym, jak napadł na ekspedientkę sklepu i chciał ją okraść. Kobieta uwolniła się, zamknęła go wewnątrz sklepu, uniemożliwiając mu ucieczkę i powiadomiła Policję.

Całe zdarzenie rozegrało się na ulicy Siennickiej w sobotę przed 8 rano. Policję wezwała roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów spożywczych. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zauważyli pokrzywdzoną, która czekała na nich przed drzwiami sklepu. Sprawca napadu siedział zamknięty w środku. Sprzedawczyni udało się uciec i zamknęła napastnika. Funkcjonariusze od razu obezwładnili rozbójnika. Okazał się nim 33-letni Adam S.

Z relacji zawiadamiającej wynikało, że znała mężczyznę z widzenia. Zdarzało się w przeszłości, że przychodził i oferował zakup kart telefonicznych. Tym razem również złożył taką propozycję. Kobieta odmówiła, tym bardziej, że mężczyzna nie miał przy sobie towaru. Adam S. wyszedł ze sklepu, ale dosłownie po kilku minutach wrócił i nadal upierał się, by ekspedientka zgodziła się kupić karty. Po raz kolejny spotkał się z odmową. Tym razem nie pogodził się jednak z nią, tak łatwo. Zdenerwowany najpierw zaczął uderzać w kasę fiskalną, a zaraz potem za wszelką cenę starał się wyrwać kasetkę z pieniędzmi i uciec. Wywiązała się między ekspedientką, a mężczyzną szarpanina. Dla napastnika liczyły się tylko pieniądze, które chciał ukraść. Kobieta zaś broniła swego mienia i siebie. W pewnym momencie udało się jej oswobodzić go. Wybiegła ze sklepu, po czym zamknęła go od zewnątrz uniemożliwiając ucieczkę i wezwała Policję.

Reszta należała już do mundurowych. Dzięki ich szybkiej reakcji Adam S. trafił do aresztu. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Dziś w prokuraturze zatrzymanemu zostanie przedstawiony zarzut usiłowania dokonania rozboju. Prokurator rozpatrzy również możliwość skierowania wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 33-letniego Adama S.

Powrót na górę strony