Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Parkując na torach chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 05.01.2009

Dzisiejszej nocy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowcy volkswagena, który parkował swój samochód na torach w Przemyślu. Za pierwszym razem odjechał, podczas kolejnej interwencji wezwano lekarza i zabrano 56-letniego mężczyznę do szpitala. Przyznał, że robił to celowo, chciał w ten sposób popełnić samobójstwo.

Wczoraj tuż przed godziną 23:00 dyżurny komendy został powiadomiony o tym, że na torach kolejowych od dłuższego czasu stoi volkswagen. Kiedy policjanci przyjechali na interwencję faktycznie zastali samochód postawiony w poprzek torowiska. Siedział w nim 56-letni kierujący. Był trzeźwy. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego postawił tam samochód. Na polecenie policjantów kierowca odjechał z tamtego miejsca.

Po godzinie 5:00 dyżurny po raz drugi przyjął zgłoszenie o zaparkowanym na torach volkswagenie. Zgłaszający informował, że kierowca zjechał ze strzeżonego przejazdu kolejowego i zaparkował na torach około 100 metrów dalej. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że to ten sam volkswagen, co poprzednio. Tym razem nawiązanie kontaktu z kierowcą było utrudnione. Nie chciał rozmawiać z policjantami. Na miejsce została skierowana ekipa pogotowia ratunkowego. Lekarz po przeprowadzeniu rozmowy z kierującym uznał, że należy go przewieźć do szpitala. Mężczyzna przyznał się, że stawiając samochód na torach chciał popełnić samobójstwo.

Policja dziękuje za głoszenie, dzięki niemu udało się uratować ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony