Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer pijanego odpowie za pomocnictwo w przestępstwie

Data publikacji 05.01.2009

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy, mając w organizmie 1,4 promila alkoholu, kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był również poszukiwany do odbycia kary i jechał skradzionym samochodem. Drugi nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, lecz miał już sądowy zakaz ich prowadzenia. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu...

Około 1.30 wałbrzyscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy. Jak się okazało, 37-letni mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna był już wcześniej notowany za tego typu przestępstwa. Sąd zastosował wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2013 roku. Mężczyzna był również poszukiwany od odbycia kary pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. To nie wszystko, gdyż samochód, którym jechał okazał się skradziony... Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu w Wałbrzychu.

Natomiast w Legnicy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który jechał bez prawa jazdy, a za to z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych . Mężczyzna prowadził samochód należący do swojego kolegi, by ten nie stracił swojego prawa jazdy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 23-letniego kierowcy wykazało ponad 3, 5 promila. Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Miał natomiast orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, za jazdę skuterem pod wpływem alkoholu. Pasażerem samochodu był jego właściciel, to 29-letni mężczyzna. On również był nietrzeźwy. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu. W trakcie przesłuchania policjanci ustalili, że obaj mężczyźni spożywali alkohol, a następnie postanowili pojechać samochodem... Postanowili, że prowadził będzie ten, który nie ma prawa jazdy, gdyż w przypadku zatrzymania przez policję nie będzie mu co zabrać.
Kierowca usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zarzut złamania zakazu sądowego, za co grożą trzy lata pozbawienia wolności. Pasażer, czyli właściciel samochodu usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa -kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grożą również dwa lata pozbawienia wolności. W tej sytuacji zatrzymano mu również prawo jazdy.

Powrót na górę strony