Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krew - dar życia od policjantów

Data publikacji 05.01.2009

Kilkudziesięciu policjantów z komisariatów i komendy powiatowej Policji w Legionowie oraz pracownicy cywilni oddali dziś rano krew w specjalnie do tego przystosowanym autobusie. Jak bezcenny jest to dar wiedzą o tym wszyscy chorzy i ofiary wypadków drogowych, którym bardzo często ta honorowo oddawana krew ratuje życie.

Punktualnie o 10:00 na parking komendy powiatowej Policji w Legionowie przyjechał specjalny autobus mobilnej stacji krwiodawstwa. Kilkudziesięciu policjantów z Legionowa i podległych komisariatów oraz pracownicy cywilni przybyli, aby oddać honorowo krew dla jednej z pracownic komendy w Legionowie. Kobieta od dłużnego już czasu walczy z poważną chorobą. Oddana dzisiaj krew jest niezbędna w dalszym procesie leczenia.

W sumie lekarze pobrali dziś rano od honorowych dawców kilkanaście litrów tego bezcennego płynu, który w większości trafi do warszawskich szpitali ratując życie najbardziej potrzebującym. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia tego typu akcja legionowskich policjantów. Funkcjonariusze już kilkakrotnie w ostatnich latach oddawali krew odpowiadając w ten sposób na liczne apele i prośby szpitali oraz osób prywatnych. Prym w tego typu akcjach wiodą policjanci z komisariatu Policji w Nieporęcie, którzy i tym razem nie zawiedli i licznie ustawili się w kolejce do ambulansu.
 

Powrót na górę strony