Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na kobietę

Data publikacji 05.01.2009

Pracownik obsługujący monitoring na warszawskiej Pradze Północ w znacznym stopniu przyczynił się do skutecznej akcji zatrzymania dwóch sprawców napadu. 17-letni Adrian K. i 18-letni Paweł K. dzisiaj zostaną przesłuchani w komendzie przy Cyryla i Metodego. Będą odpowiadali za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Podczas nocnego dyżuru pracownik obsługujący monitoring na Pradze Północ zauważył biegnących ulicą Stalową chłopców. Widział, do której z bram weszli. Po chwili usłyszał nadawany przez radiostację komunikat o sprawcach rozboju na ul. Szwedzkiej. Sprawcy napadli na kobietę, użyli gazu łzawiącego, a następnie ukradli jej torebkę.

Informacja o prawdopodobnym kierunku ucieczki i ewentualnym miejscu schronienia się napastników natychmiast obiegła wszystkich funkcjonariuszy, którzy pełnili w tym czasie służbę na Pradze Północ. W ujęciu sprawców pomogli stołeczni wywiadowcy, którzy na ul. Stalowej zauważyli dwóch biegnących chłopców. Za nimi podążali funkcjonariusze straży miejskiej.

Policjanci przewieźli zatrzymanych nastolatków do komendy przy Cyryla i Metodego. Tam okazało się, że byli to 17-letni Adrian K. i 18-letni Paweł K., wcześniej poszukiwany przez policjantów z Targówka w celu doprowadzenia do ośrodka szkolno-wychowawczego.

Dzisiaj północnoprascy policjanci skierują wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 17-letniego Adriana K. i 18-letniego Pawła K. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony