Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie

Data publikacji 05.01.2009

Maszewscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy pobili przypadkowego przechodnia. Sprawcy usłyszeli już zarzut pobicia. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 stycznia. Na przechodzącego jedną z głównych ulic Maszewa mężczyznę napadło 3 mężczyzn. Pokrzywdzony nie znał sprawców, ani przyczyny pobicia. Napastnicy szarpali mężczyznę za ubranie, następnie przewrócili go i kopali. Gdy zdołał się podnieść wepchnęli go do pobliskiego baru. Tam dalej szarpali go, kopali i bili pięściami, po czym uciekli z lokalu.

Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu policję. Mężczyzna wraz z obecnymi w lokalu świadkami zdarzenia opisał policjantom wygląd napastników. Po około 15 minutach od pobicia, policjanci na jednej z ulic Maszewa zatrzymali wszystkich 3 wskazanych sprawców. Świadkowie i pokrzywdzony potwierdzili, że to właśnie te osoby dokonały pobicia.

Zatrzymani mężczyźni: 24 - letni Artur W., 27 - letni Arkadiusz J. oraz 25 - letni Krzysztof Sz. byli kompletnie pijani. Badanie alkotestem wykazało u jednego z nich ok. 1,5 a u dwóch pozostałych blisko 2,5 promila
alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy powiatowej Policji w Goleniowie. Byli bardzo wulgarni i agresywni wobec policjantów, a także wobec siebie. Policjanci byli zmuszeni użyć w stosunku do nich kajdanek oraz gazu łzawiącego. Napastnicy umieszczeni zostali w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Następnie trafili do policyjnego aresztu.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzut pobicia. Jeden z nich był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym.

Za pobicie zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony