Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa handlarzy narkotyków

Data publikacji 05.01.2009

7 osób zatrzymanych pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i prowadzeniem nielegalnej plantacji marihuany - to wynik śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚ w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci zabezpieczyli sadzonki konopi, prawie 2 tys. tabletek ekstazy i marihuanę. Narkotyki warte są co najmniej 26 tys. zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu antyterrorystów z Bydgoszczy w ostatni weekend zatrzymali cztery osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy wpadli podczas zaplanowanej przez CBŚ akcji związanej z likwidacją profesjonalnie zorganizowanej uprawy marihuany na terenie nieczynnego gospodarstwa rolnego w powiecie radziejowskim. W dwóch pomieszczeniach wyposażonych między innymi w lampy dogrzewające rośliny, regulatory czasowe i odpowiednie nawozy mineralne, policjanci zabezpieczyli blisko 300 sadzonek konopi i krzaki z dojrzałymi kwiatostanami gotowymi do ścięcia. Ponadto podczas przeszukań ich mieszkań policjanci zabezpieczyli 1 880 tabletek amfetaminy (0,6 kg) i ponad 0,5 kg marihuany – co potwierdziły wstępne badania laboratoryjne.

Zatrzymanym mężczyznom (33, 36, 37 i 41 lat) przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków i handel nimi oraz nielegalnej uprawy konopi. Prowadzący śledztwo policjanci i nadzorujący je prokurator będą wnioskować do sądu o aresztowanie.

To nie jedyne osoby, który zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane w prowadzonej od kilku miesięcy sprawie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Do tej sprawy w areszcie przebywają już trzy osoby zatrzymane we wrześniu ubiegłego roku. W trakcie ostatnich działań policjanci CBŚ zabezpieczyli narkotyki o łącznej wartości co najmniej 26 tys. zł i na poczet przyszłych kar mienie należące do sprawców w postaci sprzętu RTV o wartości 5.500 zł, samochodu marki Mercedes o wartości 40 tys. zł i gotówkę - 27.700 zł.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie, bowiem śledztwo trwa.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków i ich uprawę grożą kary długoletniego więzienia.

Film Rozbita grupa handlarzy narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita grupa handlarzy narkotyków (format flv - rozmiar 2.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony