Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 150 km/h z lewymi papierosami

Data publikacji 05.01.2009

261 tys. sztuk papierosów bez akcyzy to niecodzienny ładunek, który odkryli policjanci w audi jadącym ponad 150 km/h. Do tego, jak się okazało, na lewych niemieckich tablicach. 34-letniego kierowcę audi zatrzymali brzescy policjanci patrolując autostradę. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca chciał wywieźć towar za granicę. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki patrolując opolski odcinek autostrady A4, zwrócili uwagę na rozpędzone audi. Videorejestrator w policyjnym oplu wykazał, że audi A6 poruszało się z prędkością 157 km/h. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali samochód. Kierowcą audi okazał się Piotr P., 34-letni mieszkaniec Przemyśla. W trakcie kontroli, policjanci ujawnili w bagażniku i kabinie pojazdu ponad 13 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i zabezpieczyli samochód wraz z ładunkiem.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chciał wywieźć nielegalnie papierosy do Niemiec. Audi posiadało również nielegalnie zamontowane niemieckie tablice rejestracyjne, a sam pojazd zarejestrowany był w Polsce na Piotra P. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że zamontował niemieckie tablice, by w ten sposób "bezpiecznie" wywieźć papierosy za granicę.

34-latkowi grozi za to kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Powrót na górę strony