Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił ojca i brata siekierą

Data publikacji 06.01.2009

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa, do którego doszło w Janowie w powiecie zwoleńskim. 33-letni mężczyzna siekierą zabił swojego ojca i brata. Sprawca cierpi na schizofrenię.

Wczoraj wieczorem policjanci ze Zwolenia zostali powiadomieni przez pogotowie o tragedii, do której doszło w miejscowości Janów. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji zostali zabici dwaj mężczyźni w wieku 74 i 50 lat. Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze w domu zastali 73-letnią kobietę oraz 33-letniego mężczyznę. Z relacji kobiety wynikało, że jej syn, który leczy się psychiatrycznie zabił jej 74-letniego męża oraz 50-letniego syna – swojego brata. W czasie zdarzenia wszyscy domownicy spali, światła w mieszkaniu były wygaszone. Kobietę obudziły odgłosy uderzeń dochodzące z innych pomieszczeń. Kiedy wstała zobaczyła swojego młodszego syna trzymającego w rękach siekierę. 33-latek zadał mężczyznom ciosy w okolicę głowy i szyi. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon obu osób. Mężczyzna został zatrzymany. Nad szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia pracują policjanci ze Zwolenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu.

Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony