Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 06.01.2009

Za posiadanie narkotyków odpowie 18-letni mieszkaniec Lublina, u którego podczas przeszukania domu policjanci z III komisariatu znaleźli reklamówkę z zawartością ponad 60 gram marihuany. Z kolei w ręce policjantów z V komisariatu wpadł przed kilkoma dniami 21-letni student prawa i jego 18-letni kolega. Policjanci znaleźli przy nich reklamówkę, w której było ponad 50 gram marihuany i dwie szklane lufki. Wszystkim grozi kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z III komisariatu w Lublinie weszli do jednego z mieszkań przy ul. Sosnowej. Mieli wcześniej informację, że mieszkający tam 18-letni Grzegorz S. posiada narkotyki. Jak się okazało w pokoju mężczyzny, kryminalni znaleźli ponad 60 gram marihuany. Trzymał je w plastikowej reklamówce za swoim łóżkiem. W opakowaniu, razem z narkotykami mężczyzna trzymał również karteczki z zapisanymi na nich imionami i pseudonimami różnych osób. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna z takiej ilości narkotyku mógł wyrobić około 260 działek.

Policjanci ustalili, że 18-latek ukończył jedynie szkołę podstawową. Na pytanie skąd posiada narkotyki odpowiedział, że je znalazł. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd Grzegorz S. posiadał narkotyki i komu je udzielał. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Z kolei kryminalni z V komisariatu przed kilkoma dniami zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków 21-letniego mieszkańca Lublina. Młody mężczyzna został zatrzymany na ul. Araszkiewicza w momencie, gdy wychodził z jednego z domów i podchodził do zaparkowanego samochodu. W trakcie przeszukania jego plecaka funkcjonariusze znaleźli reklamówkę, a w niej narkotyki. Około 50 gram marihuany ukryte było w pudełku po herbacie. Na pytanie, skąd posiada narkotyki, student prawa odpowiedział, że je niedawno znalazł na ulicy i wziął.

21-letni Mateusz K. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci weszli także do domu, z którego wówczas wychodził mężczyzna. W trakcie przeszukania pomieszczeń i kontroli przebywających tam młodych osób funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Mateusza O. z Lublina, u którego znaleźli w bluzie 0,7 gram marihuany i dwie szklane lufki.

Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony