Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kucyk na spacerze

Data publikacji 06.01.2009

Z niecodzienną interwencją spotkali się policjanci z Kołobrzegu. Po ulicach kurortu spacerował kucyk. Policjanci ustalili właścicielkę zwierzęcia, która prawdopodobnie odpowie za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Za popełnione wykroczenie grozi jej kara aresztu lub grzywny.

Około godz. 21:40 dyżurny kołobrzeskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kucyku, który spaceruje po ulicy Krzywoustego. Wysłany na miejsce patrol potwierdził tę informację. Dyżurny ustalił, że właścicielką zwierzęcia jest 25-letnia Beata J. mieszkanka Kołobrzegu. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili także, że nie był to pierwszy samotny spacer kucyka.


Wcześniej w tej samej sprawie interweniowała Straż Miejska, a właścicielka konia została siedmiokrotnie ukarana mandatem karnym. Kobieta tłumaczyła, że ktoś złośliwie otwiera furtkę działki i umożliwia zwierzęciu wydostanie się na zewnątrz. Ponadto okazało się, że kuc trzymany jest na działce ogrodowej, na której zwierzę nie ma zapewnionych właściwych warunków bytowania tzn. pomieszczenia chroniącego przed zimnem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Beata J. prawdopodobnie odpowie za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt dot. hodowania zwierzęcia. Za popełnione wykroczenie grozi jej kara aresztu lub grzywny.
 

Powrót na górę strony