Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2 mln strat i 622 zarzuty

Data publikacji 06.01.2009

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej zlikwidowali grupę przestępczą specjalizującą się we włamaniach do sklepów. Zatrzymani przestępcy usłyszeli ponad 620 zarzutów dotyczących m. in. włamań, paserstwa i oszustwa. Spowodowane przez nich straty szacuje się na ponad 2 mln zł. Za te przestępstwa podejrzani mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Zatrzymanym dwudziestu sześciu mieszkańcom Katowic, Chorzowa i Bytomia przedstawiono 622 zarzuty, przede wszystkim włamań do sklepów i kiosków Ruch-u, ale również paserstwa, oszustwa, posiadania narkotyków i pobicia. Straty właścicieli oszacowano na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy miejskiej Policji w Katowicach, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Wschód, zakończyli właśnie śledztwo przeciwko szajce włamywaczy. Sprawcy działali na terenie województw śląskiego, małopolskiego i opolskiego od października 2003 roku do kwietnia 2007 roku.
Włamywacze wchodzili do kiosków i sklepów po wyważeniu drzwi wejściowych. Już w środku wyłączali czujniki alarmów, a następnie kradli papierosy.

Jedenastu włamywaczy zostało tymczasowo aresztowanych, pozostali zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz będą odpowiadali za swoje czyny przed sądem. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony