Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nastolatek podejrzewany o zabójstwo

Data publikacji 06.01.2009

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 16-latka podejrzewanego o zabójstwo 55-letniej kobiety. Zatrzymany przyjechał do Jaworzna do dziewczyny. Zamordowana kobieta wynajmowała mu pokój. Postanowieniem sądu nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zdecyduje, czy za to przestępstwo będzie odpowiadał jak osoba dorosła.

Do zdarzenia doszło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. 24 grudnia dyżurny komendy został powiadomiony przez anonimowego mężczyznę o rannej kobiecie w jednym z domów przy ulicy Wiosny Ludów. Na miejscu, w kuchni policjanci znaleźli skrępowane zwłoki kobiety z licznymi ranami. Ślady zabezpieczone na miejscu świadczyły, że sprawca zabójstwa przeszukał mieszkanie. W trakcie czynności z udziałem prokuratora śledczy ustalili, że do zabójstwa doszło w godzinach nocnych 24 grudnia. Ponadto jak wynikało z ustaleń ofiara wynajmowała pokój nastolatkowi, który przyjechał do Jaworzna w odwiedziny do swojej dziewczyny. Od dnia zabójstwa mężczyzna nie pojawił się w tym mieszkaniu.

Stróże prawa bardzo szybko trafili na ślad 16-latka. Wczoraj podejrzewany o zabójstwo nastolatek został zatrzymany na jednym z jaworznickich osiedli. Był bardzo zaskoczony. Nie potrafił policjantom wyjaśnić co stało się tej feralnej nocy. Postanowieniem sądu rodzinnego i nieletnich został umieszczony w schronisku. Teraz sąd podejmie decyzję, czy podejrzewany nastolatek odpowie za to przestępstwo jako osoba dorosła.
 

Powrót na górę strony