Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na 57-latka

Data publikacji 06.01.2009

Chełmscy policjanci zatrzymali 18-latka i jego 20-letniego kolegę, którzy w nocy napadli na samotnie mieszkającego 57-latka. Przykładając mu nóż do szyi zażądali pieniędzy. Kiedy ten odmówił, bandyci zranili go nożem. Za rozbój grozi im kara do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło z niedzieli na poniedziałek w jednej z miejscowości w gm. Rejowiec. Jak ustalili policjanci około 2:00 do domu samotnie mieszkającego 57-latka weszło dwóch nieznanych mężczyzn. Jeden z nich wskoczył na łóżko, przycisnął leżącego właściciela kolanami i bijąc go pięściami po głowie, zażądał wydania pieniędzy. Drugi ze sprawców w tym czasie przeszukiwał pomieszczenia. Nie mogąc znaleźć gotówki, jeden z bandytów znalezionym w kuchni nożem rzucił się na właściciela domu raniąc go w gardło i rękę. Następnie sprawcy przeszukali kieszenie pidżamy, w którą ubrany był mężczyzna. Kiedy i tam nie znaleźli gotówki, napastnicy uciekli zabierając ze sobą nóż.

57-latek po otarciu ran, poszedł spać, nie powiadamiając nikogo o zdarzeniu. Dopiero wczoraj po 12.00 telefonicznie powiadomił o napadzie miejscowych policjantów. Na szczęście rany u 57-latka nie były głębokie i nie zagrażały jego życiu.

Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali bandytów. Okazali się nimi 20-letni Patryk P. i 18-letni Dawid K. - mieszkańcy tej samej miejscowości.

Funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia noża, którym okaleczyli mężczyznę. Sprawcy porzucili go na dachu miejscowej przychodni.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostana doprowadzeni do prokuratury. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara do 15 lat więzienia.
 

  • Zatrzymany Dawid K.
  • Zatrzymany Patryk P.
Powrót na górę strony