Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany sprawcą kolejnej kradzieży

Data publikacji 06.01.2009

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi Giżycka. Mężczyzna ukradł laptopa, dwa telefony komórkowe, dokumenty, pieniądze oraz kluczyki do mieszkania i samochodu. Wykorzystał fakt, że domownicy spali i pozostawili nie zamknięte drzwi do mieszkania. Policjanci już po kilku godzinach zatrzymali sprawcę kradzieży, który jak się okazało był poszukiwany za dokonane wcześniej włamania i kradzieże.

W poniedziałek mieszkaniec Giżycka poinformował oficera dyżurnego tamtejszej jednostki Policji o kradzieży laptopa, dwóch telefonów komórkowych, dokumentów, pieniędzy oraz kluczyków do mieszkania i samochodu. Na miejsce pojechali kryminalni. Podczas rozmowy z właścicielem okazało się, że rzeczy zostały skradzione z jego mieszkania w nocy z 4 na 5 stycznia br. gdy wszyscy z domowników już spali. Ponadto drzwi wejściowe do mieszkanie nie były zamknięte. Ten fakt wykorzystał sprawca kradzieży.

Jednak jeszcze tego samego dnia, po zgłoszeniu kradzieży kryminalni zatrzymali sprawcę. Na jednej z giżyckich ulic próbował on sprzedać skradzione przedmioty. Okazał się nim 48-letni Stanisław K. Ponadto po jego wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on poszukiwany przez sąd do odbycia karny pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało mieszkaniec Giżycka ma już na swoim koncie kradzieże, kradzieże z włamaniem.

Teraz za kolejne przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony