Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej, pomocnik i paser zatrzymani

Data publikacji 07.01.2009

Policjanci z komisariatu Policji Szczecin Dąbie zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden ukradł samochód, a drugi pomagał mu w ukrywaniu tego auta. Teraz pierwszemu grozi do 10 lat więzienia, a jego pomocnik najbliższe 5 lat może spędzić za kratami.

W listopadzie ubiegłego roku do mundurowych z Dąbia wpłynęło zawiadomienie o kradzieży samochodu marki WV Golf III. Od momentu zgłoszenia policjanci cały czas pracowali nad sprawą. Zbierali informacje mogące przyczynić się do odnalezienia samochodu oraz zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Aż do poniedziałku sprawca kradzieży czuł się bezkarnie. Jednak kryminalni z Dąbia uzyskali nowe informacje. I właśnie dzięki tym danym dotarli do sprawcy kradzieży oraz do osoby, która pomagała mu w tym przestępstwie.


Policjanci odzyskali skradziony samochód, który już trafił do prawowitego właściciela.

Do sprawy zatrzymany został 28-letni Kamil A. To właśnie on wpadł na pomysł kradzieży samochodu. Po tym jak wszedł w posiadanie pojazdu ukrył go w swoim garażu. Drugi z zatrzymanych to 27-letni Andrzej K. Mężczyzna pomagał sprawcy w ukryciu samochodu. Jak ustalili policjanci Kamil A. był znajomym pokrzywdzonej. Wcześnie korzystał z pojazdu i w tym czasie dorobił do niego kluczyk. Po kradzieży i ukryciu auta o całym zdarzeniu opowiedział koledze i poprosił go o pomoc. Razem wpadli na pomysł zamontowania w samochodzie innych tablic rejestracyjnych. Właśnie te tablice “zorganizował” Andrzej K. a w zamian za przysługę otrzymał radio ze skradzionego samochodu.

Obaj mężczyźni trafili do komisariatu Szczecin Dąbie. Pierwszy z nich usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugi sprawca usłyszał zarzuty paserstwa oraz pomocnictwa w
przestępstwie. Za te czyny najbliższe 5 lat może spędzić za kratami.

 

Powrót na górę strony